Terapia indywidualna

mgr Magdalena Treder -  pedagog, oligofrenopedagog,  terapeutka umiejętności społecznych , terapeutka dzieci autystycznych

Terapia indywidualna

Terapia ogólnorozwojowa w naszej placówce ma na celu pomoc dzieciom przejawiającym zaburzenia rozwoju i zachowania. Oddziaływania terapeutyczne służą usprawnianiu i wzmocnieniu rozwoju fizycznego, emocjonalno-społecznego, funkcji poznawczych i komunikacyjnych oraz nauki samodzielności. Dzieci uczestniczą w różnego rodzaju aktywnościach, które m.in. rozwijają koncentrację uwagi, rozumienie mowy, ćwiczenie motoryki małej i dużej, koordynacje wzrokowo-ruchową, percepcję słuchową oraz stymulację zmysłów a przede wszystkim rozwijanie kreatywności dziecka. Zajęcia prowadzone są w bogato wyposażonym gabinecie terapeutycznym. Do którego podopieczni wchodzą z uśmiechem.

Praca z dziećmi jest dla nas nieustanną inspiracją i wyzwaniem do poszukiwania nowych rozwiązań terapeutycznych. Zajęcia przez nas prowadzone sprawiają nam wiele radości a możliwość obserwowania postępów jest dla nas wielką nagrodą.