Przedszkole Integracyjne "Jesteśmy Razem"

Jesteśmy pierwszym  przedszkolem integracyjnym w powiecie lęborskim, które specjalizuje się w terapii dzieci z autyzmem. W tym celu zatrudniamy na etacie doświadczonych terapeutów, dwóch logopedów, nauczyciela posiadającego certyfikat nauczyciela dziecka autystycznego, magistra fizjoterapii, muzykoterapeutę i pedagogów specjalnych. Posiadamy gabinet logopedyczny, gabinet terapeutyczny i profesjonalnie wyposażoną salę integracji sensorycznej. Zaczęliśmy działalność  29 grudnia 2009 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Lęborku na ulicy Kościuszki14, a po 11 latach 1 kwietnia 2021 roku przeprowadziliśmy się do nowocześnie wyremontowanego budynku w centrum  Lęborka przy Placu Spółdzielczym 1.
Nasze wyposażenie sal, profesjonalną kadrę i zaangażowanie w pracy doceniono na ewaluacji problemowej  przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku w styczniu 2015 roku, podczas której wypracowaliśmy sobie dwa razy najwyższą notę - ocenę A  w obszarze "procesy wspomagania rozwoju i edukacji dzieci są zorganizowane w sposób sprzyjający uczeniu się" oraz "nauczyciele współpracują w planowaniu i realizowaniu procesów edukacyjnych".Oznacza to ,że spełniamy, najwyższe wymagania. Co ciekawe tylko nam w Lęborku udało się uzyskać taką wysoką notę, a to zobowiązuje i tak naprawdę zachęca do jeszcze cięższej pracy. Cały raport można przejrzeć na platformie SEO   www.npseo.pl/action/raports Należy wybrać nasz powiat, gminę i można się zapoznać z wynikami . Taką ocenę Kuratorium przyznaje bardzo rzadko. Placówka by utrzymać  taką ocenę  musi co roku wykazać się jeszcze wiekszym profesjonalizmem niż sprzed uzyskania wyróżnienia.
Oddajemy do państwa dyspozycji obiekt przedszkolny w ścisłym centrum miasta nieopodal parku i placu zabaw. Przedszkole jest wyposażone w gabinet logopedyczny, gabinet pedagoga, cztery sale dydaktyczne dla każdej grupy wiekowej posiadające swoją łazienkę,ogrzewanie podłogowe,  szatnię oraz Dziecięce Centrum Integracji Sensorycznej zapewniające dzieciom niezbędną dawkę aktywności fizycznej bez względu na warunki pogodowe.

Oferujemy dla naszych wszystkich uczniów:
  • opiekę nad dziećmi przez kompetentną i wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną,
  • zajęcia i zabawy prowadzone we wszystkich grupach wiekowych zgodnie z programem MEN,
  • zajęcia rytmiczne,
  • naukę języka angielskiego,
  • gimnastykę korekcyjną prowadzoną przez fizjoterapeutkę,
  • alpakoterapię
  • sensoplastykę

• Dla dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego oferujemy bezpłatnie min:

• Rozwój społeczny w integracyjnej grupie rówieśniczej w której oprócz nauczyciela prowadzącego  jest też nauczyciel terapeuta i  opiekunka dziecięca.

• Muzykoterapię,  Alpakoterapię,

• Terapię logopedyczną

• Terapię grupową,

• Terapię indywidualną

• Trening Umiejętności Społecznych

• Rehabilitację ruchową,

• Terapię Integracji Sensorycznej,

• Warsztaty grupowe dla rodziców z dziećmi z niepełnosprawnościami,

• Alternatywne i wspomagające metody komunikacji AAC

• i inne wspomagające terapie ,dostosowane do indywidualnych potrzeb ucznia prowadzone przez wyszkoloną kadrę (np. terapię metodą M. i Ch. Knillów,t erapię metodą Weroniki Sherborne, Metodę Krakowską i inne wspomagające rozwój dzieci)

RAMOWY PROGRAM DNIA

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 17.00, z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy.
Czesne za miesiąc wynosi 350 PLN +wyżywienie .

Dzieci posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego pobyt w przedszkolu i wszystkie terapie mają za darmo.
W przypadku uczęszczania do przedszkola rodzeństwa, zniżka w opłatach .

Numer telefonu do Pani dyrektor -   573351203

Zajęcia dodatkowe są bezpłatne.

Poniżej kilka zdjęć ukazujących wnętrze naszego przedszkola