Przedszkole Integracyjne "Jesteśmy Razem"

Jesteśmy jedynym przedszkolem integracyjnym w powiecie lęborskim, które specjalizuje się w terapii dzieci z autyzmem. W tym celu zatrudniamy na etacie doświadczonych terapeutów, logopedę, nauczyciela posiadającego certyfikat nauczyciela dziecka autystycznego, magistra fizjoterapii, muzykoterapeutę,  i pedagogów specjalnych. Posiadamy gabinet logopedyczny, gabinet terapeutyczny i profesjonalnie wyposażoną salę rehabilitacyjną.
Nasze wyposażenie sal, profesjonalną kadrę i zaangażowanie w pracy doceniono na ewaluacji problemowej  przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku w styczniu 2015 roku, podczas której wypracowaliśmy sobie dwa razy najwyższą notę - ocenę A  w obszarze "procesy wspomagania rozwoju i edukacji dzieci są zorganizowane w sposób sprzyjający uczeniu się" oraz "nauczyciele współpracują w planowaniu i realizowaniu procesów edukacyjnych".Oznacza to ,że spełniamy, najwyższe wymagania. Co ciekawe tylko nam w Lęborku udało się uzyskać taką wysoką notę, a to zobowiązuje i tak naprawdę zachęca do jeszcze cięższej pracy. Cały raport można przejrzeć na platformie SEO   www.npseo.pl/action/raports Należy wybrać nasz powiat, gminę i można się zapoznać z wynikami .
Oddajemy do państwa dyspozycji obiekt przedszkolny wyposażony w gabinet logopedyczny, trzy sale dydaktyczne wraz z zapleczem sanitarnym, szatniami oraz Dziecięce Centrum Rehabilitacji zapewniające dzieciom niezbędną dawkę aktywności fizycznej bez względu na warunki pogodowe. Plac zabaw jest miejscem radosnych harców na świeżym powietrzu.

Oferujemy dla naszych wszystkich uczniów:
  • opiekę nad dziećmi przez kompetentną i wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną,
  • zajęcia i zabawy prowadzone we wszystkich grupach wiekowych zgodnie z programem MEN,
  • zajęcia rytmiczne,
  • naukę języka angielskiego,
  • gimnastykę korekcyjną prowadzoną przez fizjoterapeutkę,
  • alpakoterapię
  • sensoplastykę
  • Dla dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego oferujemy bezpłatnie min:

• Muzykoterapię,
  • Alpakoterapię,
  • Terapię logopedyczną,
  • Terapię grupową,
  • Terapię indywidualną
  • Trening Umiejętności Społecznych
  • Rehabilitację ruchową,
  • Terapię Integracji Sensorycznej,
  • Dogoterapię
  • Warsztaty grupowe dla rodziców z dziećmi z niepełnosprawnościami,
  • Alternatywne i wspomagające metody komunikacji AAC
  • i inne wspomagające terapie ,dostosowane do indywidualnych potrzeb ucznia (np. terapię metodą M. i Ch. Knillów,erapię metodą Weroniki Sherborne, Metodę Krakowską i inne)

RAMOWY PROGRAM DNIA

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 17.00, z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy oraz przerwy wakacyjnej (lipiec).
Czesne za miesiąc wynosi 320 PLN +wyżywienie .

Dzieci posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego pobyt w przedszkolu i wszystkie terapie mają za darmo.

W przypadku uczęszczania do przedszkola rodzeństwa, zniżka w opłatach .

Numer telefonu do Pani dyrektor -   573351203

Zajęcia dodatkowe są bezpłatne.

Poniżej kilka zdjęć ukazujących wnętrze naszego przedszkola