Przedszkole

Nasze przedszkole mieści się w budynku SP nr 5 w Lęborku, przy ulicy Kościuszki 14, ( wjazd od strony ul. Mieszka I ) z osobnym wejściem od ulicy Mieszka I. Przedszkole rozpoczęło działalność  28 grudnia 2009 roku z inicjatywy Członków Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym "Jesteśmy Razem" w Lęborku, jest więc przedszkolem społecznym.

W budynku przedszkola mieszczą się trzy oddziały dla dzieci od 2,5 lat do 7 roku życia. Każda grupa wiekowa ma swoją salę, w której aktywnie spędza czas. Sale te są duże, przestronne, a jednocześnie przytulne, wzbogacane ciekawymi zabawkami i pomocami odpowiednimi do wieku dzieci a także upiększane przez pracowników naszego przedszkola. Serce wkładane w wystrój pomieszczeń oraz uśmiech nauczycielek goszczący na co dzień powodują, że dzieci czują się w przedszkolu dobrze i bezpiecznie.

Obecnie dyrektorem przedszkola jest mgr Liliana Gałaman. Wspólnie z pracownikami stara się stworzyć dzieciom jak najlepsze warunki wspomagające ich rozwój z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb. Posiadamy bogatą ofertę zajęć dodatkowych: rytmikę, język angielski, gimnastykę korekcyjną, dogoterapię oraz aerobik dla dzieci. Dzieci uczestniczą w konkursach zorganizowanych przez miasto oraz konkursach internetowych a także same przygotowują uroczystości dla rodziców i zaproszonych gości.

Do przedszkola uczęszcza sześćdziesięcioro dzieci, które podzielone są na trzy równoliczne grupy - odpowiednio do wieku- na grupę: maluchów, średniaków i starszaków. W każdej z tych grup znajduje się piętnaścioro dzieci zdrowych oraz pięcioro o specjalnych potrzebach edukacyjnych.W każdej grupie pracuje z dziećmi nauczyciel wychowawca, nauczyciel terapeuta i opiekunka dziecięca. Pracujący u nas terapeuci specjalizują się w pracy z dziećmi ze spektrum autyzmu.

W styczniu 2015 roku  nasza praca została poddana ewaluacji - Kuratorium Oświaty przyznało nam najwyższą z możliwych ocen "A". Jesteśmy więc  najwyżej ocenionym przedszkolem w Lęborku!

Cały raport można przejrzeć na platformie SEO - www.npseo.pl/action/raports Należy wybrać nasz powiat, gminę i można się zapoznać z wynikami .

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 17.00, z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy. Czesne za miesiąc wynosi 350 PLN +  wyżywienie. Zajęcia dodatkowe (j.angielski, rytmika, gimnastyka korekcyjna, aplakoterapia) są bezpłatne.

Dzieci posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego pobyt w przedszkolu i wszystkie terapie mają za darmo.

.Serdecznie zapraszam, Liliana Gałaman

         Nr telefonu 573351203

Przejdź do góry strony