Trening umiejętności społecznych

mgr Magdalena Treder, mgr Marta Milewska

Trening Umiejętności Społecznych to zajęcia mające na celu przede wszystkim rozwinięcie kompetencji społecznych. Dzieci biorące w nich udział uczą się rozpoznawania oraz reagowania na emocje swoje i innych. Terapeuci prowadzą TUS w naszym przedszkolu w formie zabawy i przyjemnych dla dzieci aktywności przemycając niezbędną dawkę wiedzy o regułach panujących w społeczeństwie oraz sposobach postępowania w sytuacjach trudnych.

Atrakcyjności zajęciom dodatkowo dodaje fakt, że nasi podopieczni mają szanse w małych, bezpiecznych dla siebie grupach, pod okiem znanych i lubianych pań terapeutek sprawdzić swoje umiejętności społeczne.

Podczas zajęć:

-odgrywamy scenki

-czytamy historyjki

-gramy w gry planszowe,

jednocześnie ucząc się co się mówi gdy zrobimy coś co sprawi komuś przykrość, że praca w grupie może przynieść więcej korzyści niż w pojedynkę oraz że mam prawo się denerwować czekając na swoją kolej, ale mój kolega może czuć to samo i zamiast się złościć możemy razem kibicować koleżance, która teraz rzuca kostką .

Trening umiejętności społecznych