Chromoterapia

Chromoterapia znajduje coraz większe uznanie jako metoda terapeutyczna. W Przedszkolu Integracyjnym "Jesteśmy Razem" traktujemy ją jako jedną z terapii wspomagających rozwój dziecka.

Praca ze światłem może być wykorzystana do regulowania poziomu pobudzenia dziecka, czyli jej zastosowanie jest podobne do metody dostrajania rytmów wewnętrznych organizmu do rytmów zewnętrznych. Chromoterapia ma znaczenie pomocnicze zwłaszcza przy przezwyciężaniu stereotypii i hamowaniu zachowań agresywnych.

Centrum Integracji Sensorycznej w Przedszkolu Integracyjnym "Jesteśmy Razem" jest wyposażone min.

• lampy - z odpowiednio dobranymi filtrami o różnej barwie a więc czerwony, żółty, niebieski i zielony. Dzięki regulacji natężenia światła
  • z poszczególnych lamp można uzyskać wszystkie barwy widma,
  • Projektor emitujący ciągle zmieniające się geometrycznie kolorowe obrazy na ścianie czy ekranie, na zasadzie obrazów piaskowych.
  • Kolorowe węże z regulacją ustawiania światła stałego lub migocącego (takie jak w dyskotece: czerwone, niebieskie, zielone, żółte i białe).
  •  Materac
  • Pojemniki albo kartony z dużą ilością kolorowych zabawek posegregowanych w zależności od koloru
  • kostki sensoryczne zmieniające kolor itp.
  • Zabawki sensoryczne w różnych kolorach
Chromoterapia