Zajęcia niedyrektywne

Utworzono: 21-05-2019

Kadra Przedszkola Integracyjnego poleca naszym rodzicom zabawę dzięki ,której  dzieci nauczą się posiadania własnego zdania, wewnętrznej motywacji,  samodzielnej aktywności własnej. Podczas zabawy niedyrektywnej nagrodą jest sama aktywność dziecka (nie stosujemy kar, sztucznych wzmocnień i pochwał). Uczeń decyduje o tym co się dzieje na zajęciach w ramach propozycji które dał uczniowi nauczyciel.

Skutkiem zabaw i zajęć niedyrektywnych jest WEWNĄTRZSTEROWNOŚĆ - uczeń nabiera przekonania, że ma wpływ na to co mu się w życiu wydarza.

17 maja odbyły się zajęcia przy pomocy kartonów, ale można użyć gazet, papier toaletowy, liście, farby, puste plastikowe butelki itp. przedmioty użytku codziennego .

Zajęcia niedyrektywne