Wizyta w pracowni Krawieckiej

Utworzono: 11-01-2018

W związku z realizacją tematu tygodniowego pt .”W pracowni krawieckiej” starszaki wybrały się dziś  do pracowni krawieckiej w Warsztacie Terapii Zajęciowej "Jesteśmy Razem" w Lęborku przy ul.Krzywoustego 1

Celem spotkania było wyrabianie szacunku do pracy ludzi różnych zawodów, poznanie urządzeń i przyborów potrzebnych do wykonywania zawodu krawcowej. Przedszkolaki dzięki uprzejmości Pani Ewy Formeli, terapeuty pracowni krawieckiej zobaczyły kolejne etapy  podczas szycia, np.: odmierzanie, wykrawanie, szycie na maszynie, prasowanie, przyszywanie guzików itp. Obejrzały pracę maszyn wykonujących różne czynności. Zadawały uczestnikom warsztatów wiele pytań i dzieliły się swoimi spostrzeżeniami nt. pracy krawcowej.

Na koniec wycieczki przedszkolaki otrzymały do wykorzystania w przedszkolu ścinki materiałów i miłe upominki wykonane przez  osoby niepełnosprawne pracujące na co dzień  w pracowni krawieckiej WTZ.

Wizyta w pracowni Krawieckiej