Wizyta Pani Policjantki w przedszkolu

Utworzono: 23-09-2015

22 września najważniejszym wydarzeniem dla naszych przedszkolaków była wizyta Pani Magdy - policjantki z lęborskiej komendy Policji. Opowiedziała dzieciom, jak wygląda zawód policjanta, czy jest bezpieczny, czy nie. Pokazała dzieciom mundur, kajdanki, czapkę i gwizdek policyjny. Maluchom przypomniała, jak prawidłowo przechodzi się przez jezdnię, starszakom i średniakom opowiadała o tym, jak ważne jest bezpieczne poruszanie się po drodze. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z maluchów nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać. Dzieci już wiedzą, że do policjanta lub policjantki zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.Na zakończenie wizyty dzieci miały możliwość obejrzenia radiowozu.
Serdecznie dziękujemy Pani Policjantce za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

Wizyta Pani Policjantki w przedszkolu