Wizyta na komisariacie policji

Utworzono: 10-10-2019

Wczoraj nasze przedszkolaki odwiedziły Komendę Powiatową Policji. Zwiedzili pomieszczenie dyżurnego, zajrzeli do cel, mieli też okazję posiedzieć w dużym radiowozie. Pani policjantka w miasteczku ruchu drogowego przypomniała nam o zasadach ruchu drogowego. Dzieci miały też okazję zrobić sobie odcisk swojego palca i zabrać go na pamiątkę do domu. Przedszkolakom przypomniała, jak prawidłowo przechodzi się przez jezdnię, opowiadała o tym, jak ważne jest bezpieczne poruszanie się po drodze. Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z naszych uczniów nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się przedszkolakom, jako osoba, której nie należy się bać. Dzieci już wiedzą, że do policjanta lub policjantki zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.Na zakończenie wizyty dzieci miały możliwość obejrzenia radiowozu.
Serdecznie dziękujemy Pani Policjantce za wspaniałe przeżycia i przybliżenie tak odpowiedzialnego zawodu, jakim jest zawód policjanta.

Wizyta na komisariacie policji