Wiosna!! Już nadeszła piękna, kolorowa wiosnaaaaa!! :)

Utworzono: 20-03-2015

W piątek, 20 marca, dzieci w naszym przedszkolu obchodziły trochę przyspieszony dzień wiosny. W każdej z grup nauczycielki mówiły o tym, że już w sobotę zmienia się nam pora roku. Przedstawiciele najstarszej grupy wybrali się wraz z Marzanną wykonaną rękoma pań z grupy, udekorowaną elementami wykonanymi przez dzieci, na ulicę Staromiejską. Tam, jak co roku wszyscy przybyli mogli podziwiać piękne Zimowe Panny, które po godzinie 10.40 zostały wrzucone do rzeki. Na moście zgromadziło się w tym roku bardzo dużo grup szkolnych i przedszkolnych - było gwarnie i kolorowo. Każda grupa, która wykonała Marzannę otrzymała niesapodziankę - kolorowe piłki, grę planszową i latawce. Po symbolicznym zatopieniu zimy starszaki wybrały się na wiosenny spacer połączony z pałaszowaniem gofrów :)

W tym czasie, gdy starszaki były na wycieczce, w pozostałych grupach dzieci mówiły o czymś jeszcze...w sobotę, 21 marca jest nie tylko Pierwszy Dzień Wiosny ale i Dzień Osób z Zespołem Downa. W naszym przedszkolu mamy dziecko z tego rodzaju niepełnosprawnością, postanowiliśmy wiec zsolidarysować się z kolegą i wszyscy- duzi i mali, nauczyciele i dzieci - ubraliśmy dziś dwie niepasujące do siebie skarpetki. Niby tylko jedna skarpetka nie pasowała do końca do naszego stroju...tak mało a jednak u osób z Zespołem Downa jeden tylko chromosom zmienia tak wiele...

Zapraszamy do galerii i zachęcamy - załóżcie dziś dwie różne skarpety...przecież jest WIOSNAAAAAA :)

Wiosna!! Już nadeszła piękna, kolorowa wiosnaaaaa!! :)