Wieści z Dziecięcego Centrum Rehabilitacji

Utworzono: 16-10-2016

Tradycyjnie, w każdy wtorek w godzinach porannych Centrum Rehabilitacji zamienia się na chwil kilka w królestwo Pani Lili. Podczas zajęć muzykoterapii dzieci rozwijają muzyczną wyobraźnię przy pomocy instrumentów, a dzięki odpowiednio dobranym ćwiczeniom odreagowują napięcie psychofizyczne. Na ostatnich zajęciach podczas słuchania piosenki zbieraliśmy liście, bawiliśmy się w „ wesołe duszki”, słuchaliśmy dźwięków deszczu i uczyliśmy się odpoczywać.

W piątki natomiast terapeuci podczas Zajęć Porannego Kręgu z żywiołami, przenoszą dzieci w zaczarowany świat pór roku. Ostatnio naszych podopiecznych odwiedziła wiewiórka przynosząca dary jesieni, z którymi dzieci mogły zapoznać się bliżej, niektóre nawet bardzo blisko, m.in. wykonując masaż stóp kasztanami, rozsypując kolorowe liście czy odczuwając podmuch jesiennego wiatru.

Centrum jest jednak miejscem spotkań nie tylko dzieci, ale również rodziców, podczas wspólnych zajęć. Ostatnio w trakcie pierwszych w tym roku zajęć Terapii Ręki prowadzonych przez Panią Sandrę i Panią Magdę Grygo, uczestnicy mieli okazję poznać domowe sposoby na ćwiczenia wspomagające pracę ręki. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i pomocą mam wykonały „magiczne woreczki”, które umilą im nie jeden wieczór.

Natomiast na zajęciach z rodzicami metodą Pedagogiki Zabawy, prowadzonych przez Panią Wioletę oraz Panią Magdę Treder, dzieci brały udział w aktywnościach fizycznych z wykorzystaniem koców, doświadczały różnymi zmysłami bogactwa naturalnych materiałów oraz ćwiczyły motorykę małą wykonując jesienną pracę plastyczną.

Wieści z Dziecięcego Centrum Rehabilitacji