Teatr, teatrzyk to wspaniała rzecz!

Utworzono: 23-11-2015

23 listopada 2015 roku sala średniaków zamieniła się w teatr z piękna scenografią. Dzieci z naszego przedszkola miały okazję zobaczyć marionetkowy spektakl Teatru Barnaby pt. „Bajka o bałwanku i gorącym piecu” na podstawie baśni H.CH.Andersena pt. „Bałwan ze śniegu”. Jest to znana i wzruszającą historia o bałwanku, który dość niefortunnie się zakochuje. Obiektem westchnień śniegowego bohatera staje się bowiem rozpalony piecyk.
Przedstawienie teatru Barnaby zostało zrealizowane w rzadko spotykanej i oryginalnej technice marionetkowej. Piękne lalki i świetna gra aktorska spowodowała, że wszystkie przedszkolaki siedziały zasłuchane, a los śniegowego bohatera nikomu nie pozostał obojętny. Po przedstawieniu chętne dzieci mogły potrzymać marionetki i poznać kulisy pracy aktora.

Wystąpił: Marcin Marzec
Aktor - lalkarz. Absolwent Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego we Wrocławiu. Dyplomowany pedagog. Od czterech lat pracuje w Teatrze Lalek Arlekin w Łodzi, ale przede wszystkim prowadzi własny teatr marionetkowy: Teatr Barnaby.

Teatr, teatrzyk to wspaniała rzecz!