Święto konstytucji 3 maja

Utworzono: 29-04-2016

Zbliżają się uroczyste majowe święta - 1 maja zwany Świętem Pracy, 2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej oraz w dniu 3 maja Święto Konstytucji 3 Maja (225 rocznica)
Święta narodowe to doskonała okazja do kształtowania postaw patriotycznych oraz propagowania wiedzy na temat historii naszego państwa. By godnie przygotować naszych wychowanków do zbliżających się świąt w dniu dzisiejszym  królowały w naszym przedszkolu barwy biało - czerwone. Dzieci dowiedziały się jakie są Polskie symbole narodowe, uczyły się wiersza pt. „Kto ty jesteś”, śpiewały hymn i wykonywały tematyczne prace plastyczne.
Dziś również został rozstrzygnięty konkurs ekologiczny . Cały tydzień głosowali Państwo wraz z dziećmi na najpiękniejszego ekologicznego przyjaciela. Dziś wszystkie głosy zostały podliczone, a zwycięzcy wyłonieni, oto oni :
I miejsce –Konrad z grupy średniaków
II miejsce- Szymon z grupy starszaków
III miejsce-  Maciej i Viktor z grupy starszaków
Wyróżnienia: Brajan, Klara, Lena, Aleksander
Gratulujemy i dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w konkursie!

Przypominamy, że przedszkole będzie w poniedziałek nieczynne. Widzimy się w środę - 4 maja.

Święto konstytucji 3 maja