Utworzono: 01-04-2016

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W naszym przedszkolu temat autyzmu nie jest nikomu obcy z uwagi na fakt, że uczęszczają do niego  dzieci niepełnosprawne, w tym dzieci z autyzmem. Ten dzień był wyjątkowy, starszaki rozdawały na spacerze informacje dotyczące autyzmu wszystkim mijanym przechodniom, a w każdej grupie wiekowej odbyły sie zajęcia tematyczne. Nasze terapeutki opowiedziały dziś wszystkim przedszkolakom na czym polegają terapie,  które prowadzą z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Panie zaprezentowały zdjęcia z zajęć, wyjaśniły niektóre trudne pojęcia i nareszcie wyjaśniło się dokąd i w jakim celu niektórzy koledzy i koleżanki chodzą na terapie. Bardzo ciekawym momentem była chwila  w której najstarsze dzieci uczęszczające już do naszego przedszkola od kilku lat odpowiadały na pytanie „co to znaczy mieć autyzm?”. Cieszy nas ogromnie fakt iż dzieci które już niedługo będą naszymi absolwentami bardzo dobrze orientują się w temacie integracji,  potrafią  traktować odmienności jako coś naturalnego, niewzbudzającego sensacji i zażenowania. Nasze przedszkolaki bardzo dobrze wiedzą że dzieci z autyzmem rozwijają się prawidłowo i uczą funkcjonować w grupie tylko dzięki codziennej terapii i kontakcie z dziećmi neurotypowymi. Na zakończenie niebieskiego dnia wszyscy zjedliśmy pyszny smerfny deser.