Spotkanie z muzykiem wiolonczelistą

Utworzono: 12-09-2017

W dniu 12.09.2017 r. przedszkole „Jesteśmy Razem” odwiedził muzyk wiolonczelista

Spotkanie z dziećmi rozpoczęło się od przywitania i zapoznania z budową wiolonczeli. Bardzo dużo emocji wśród dzieci wywoła informacja o tym iż włosie w smyczku jest z włosów końskiego ogona. Pan Jan zagrał fragmenty utworów muzycznych. Pokazał też różne techniki gry na wiolonczeli
z wydobywaniem niepowtarzalnych dźwięków. Nasz gość z łatwością nawiązał kontakt z przedszkolakami, które otoczyła muzyka. Dzieci dotykały instrumentu, śpiewały znane im piosenki np. „Sto lat” , zadawały ciekawe pytania ,z dużym zainteresowaniem słuchały pięknego koncertu .

W tym roku przedszkolny cykl spotkań z zakresu edukacji muzycznej rozpoczął Pan Jan Lewandowski, student Akademii Muzycznej w Gdańsku, muzyk, wiolonczelista, dziękujemy.

Spotkanie z muzykiem wiolonczelistą