Sierpniowa adaptacja

Utworzono: 16-08-2017

Serdecznie zapraszamy na dni adaptacyjne organizowane dla najmłodszych nowoprzyjętych dzieci i ich rodziców. Podczas tych dni organizujemy zajęcia i zabawy integracyjne, umożliwiamy poznanie pomieszczeń przedszkolnych w których będą przebywać dzieci, wzajemne poznanie się dzieci i nauczycielek oraz przekazujemy najważniejsze informacje związane z dalszym procesem adaptacji i organizacją pracy przedszkola.

Cele główne naszego programu adaptacyjnego to:

Ułatwienie najmłodszym dzieciom przekroczenie progu dom - przedszkole.
Obniżenie lęku rodziców związanego z koniecznością oddania dziecka pod opiekę nauczycieli.
Poznanie przedszkola, pomieszczeń, pracowników.
Nabieranie zaufania do nauczycieli, placówki, kształtowanie poczucia bezpieczeństwa

Serdecznie zapraszamy do sali żółtej w dniach od 22 do 24 sierpnia, godz. 11.00

Tematyka zajęć adaptacyjnych:

22.08.2017- „Poznajmy się!”- poznanie się nawzajem, zabawy z chustą, zwiedzanie przedszkola
23.08.2017- „Bawmy się razem!”- zabawy integracyjne, prace plastyczne
24.08.2017- „Zagraj razem ze mną!”- zabawy muzyczne, gra na instrumentach, praca plastyczna.

Prosimy rodziców maluszków o wygodny strój dla siebie i dzieci. Zabieramy również ze sobą dużą porcję energii i uśmiechu.

Sierpniowa adaptacja