Sierpniowa adaptacja w naszym przedszkolu

Utworzono: 10-07-2015

Serdecznie zapraszamy na dni adaptacyjne organizowane dla nowoprzyjętych dzieci i rodziców. Podczas tych kilku dni będziemy mogli się poznać. Przyszłe przedszkolaki wraz z opiekunami poznają pomieszczenia w przedszkolu: sale, łazienkę, szatnię oraz zapoznają się ze zwyczajami naszego przedszkola. W sali przedszkolnej rodzice będą brali udział w zorganizowanych zajęciach oraz  obserwowali zachowanie pociechy w czasie zabaw dowolnych.

Cele główne naszego programu adaptacyjnego to:

·      Ułatwienie dzieciom przekroczenia progu dom – przedszkole.

·  Obniżenie lęku rodziców związanego z koniecznością oddania dziecka pod opiekę nauczycieli.

·      Nawiązanie relacji z rodzicami, która ma ułatwić dalszą współpracę.

·      Poznanie przedszkola, pomieszczeń, pracowników.

·   Nabieranie zaufania do nauczycieli, placówki, kształtowanie poczucia bezpieczeństwa. Dążenie do tego, aby dziecko czuło się dobrze w przedszkolu.

·       Współpraca dzieci z nauczycielem, który już niedługo będzie się nimi opiekował.

Adaptacja dzieci w przedszkolu wcale nie musi być czasem trudnym i bolesnym, a wręcz przeciwnie - może być okazją do wielu nowych odczuć i doznań, które korzystnie wpływają na rozwój dziecka. Współpraca między rodzicami a przedszkolem jest konieczna, aby dziecko czuło się bezpiecznie, a okres adaptacyjny był dla malucha przyjemnym.

Zapraszamy serdecznie w dniach od 17 do 20 sierpnia

Wspólną zabawę rozpoczynamy o godz. 14. 00. Przewidywany koniec zajęć i zabaw ok. godz. 15. 30.

Tematyka zajęć adaptacyjnych:

17. 08. 2015- „Poznajemy się”

18. 08. 2015- „Kolorowy świat”

19. 08. 2015- „Malujemy, lepimy- tworzymy”

20. 08. 2015- „Lubimy tańczyć i śpiewać”

Bardzo prosimy rodziców o wygodny strój dla siebie i dzieci. Prosimy o zabranie dużej porcji energii i uśmiechu.

Do zobaczenia!!