Sensoplastyka®

Utworzono: 22-03-2021

Sensoplastyka®  to plastyka sensoryczna dla wszystkich dzieci .Jej największy sekret tkwi w używanych „materiałach”: są to tylko i wyłącznie łatwo dostępne artykuły i barwniki spożywcze.

Każde zajęcia skupiają się wokół innego produktu, za każdym razem czekać na Was będzie coś innego, zaskakującego. Może to być kolorowy ryż do przesypywania. Albo ryżolina, czyli masa plastyczna stworzona z gotowanego ryżu zabarwionego spożywczymi barwnikami. Są zajecia z kolorowymi nitkami makaronu, z olejem itp.

Korzyści dla dzieci wynikające z uczestniczenia w  zajęciach Sensoplastycznych®:

• uwalnianie naturalnej ekspresji twórczej,
  • wspieranie samodzielności,
  • czerpanie satysfakcji z kreatywnego działania,
  • doświadczanie sukcesów w realizacji swoich pomysłów,
  • wspieranie aktywności we wprowadzanie zmian i ulepszeń,
  • wychodzenie ze schematów,
  • poznawanie nowych form wyrazu i działań artystycznych,
  • współdziałanie i wzajemna pomoc w celu osiągnięcia zamierzonych planów,
  • pielęgnowanie krytycznego i świadomego spojrzenia na rzeczywistość, które skutkuje innowacyjnością w działaniu,
  • wzmacnianie wiary we własne możliwości.

Sensoplastyka® opiera się także na wykorzystaniu technik arteterapeutycznych – wpływamy nie tylko na rozwój dzieci, ale dbamy też o własny rozwój i stan umysłu – działania Sensoplastyczne® sprzyjają relaksacji.

.

Sensoplastyka®