Przedszkolna przygoda się zaczęła!

Utworzono: 01-09-2020

1 września rozpoczął się nowy rok przedszkolny 2020/2021. Wszystkie dzieci pożegnały już wakacje i nadszedł czas na wspólną zabawę w przedszkolu.
Jak zaczęliśmy? Pedagogiką pełną przyrody , nauką samodzielności i dobrych relacji w grupie rówieśniczej.
Dzieci żyjące w Lęborku mają znikomy kontakt ze zwierzętami gospodarskimi. Tymczasem wiele badań potwierdza korzystny wpływ zwierząt na ludzi. Ich następstwem było powstanie grupy terapii – animaloterapii (zooterapii). Należy podkreślić, że zooterapia kierowana jest nie tylko do osób chorych czy z niepełnosprawnością. Sprawdza się u dzieci nadpobudliwych, jest lekiem na niepokój ruchowy i emocjonalny.
Dzieci z nieskrywaną ciekawością wysłuchały opowieści Pani Gospodyni o zwierzętach mieszkających w kurniku.
Jaki będzie ten rok przedszkolny? Taki jak się zaczął – Pełen niespodzianek, kontaktu ze zwierzętami i dziecięcego uśmiechu na twarzach naszych przedszkolaków.
Więcej informacji dla Rodziców na grupach zamkniętych Facebook .

Przedszkolna przygoda się zaczęła!