Poznajemy zawody - marynarz

Utworzono: 23-06-2016

Dziś przedszkolaki ubrały się w bluzki w biało - niebieskie i granatowe paski na cześć naszego gościa. Odwiedził nas  wujek Igora z grupy najstarszej Pan Mateusz, który służy w Marynarce Wojennej. Opowiedział dzieciom o codziennej pracy marynarza - żołnierza. Mundur i ekwipunek to  były atrybuty marynarza, które wzbudziły wielkie zainteresowanie przedszkolaków. Dużo wesołości wprowadziło przymierzanie hełmu ochronnego, maski przeciwgazowej,  i kamizelek ratunkowych.

Warto tez przypomnieć, że 25 czerwca obchodzimy Dzień Marynarza, święto osób które pracują bardzo daleko od swojego domu ponieważ pływają po dalekich morzach i oceanach, służąc dla dobra naszej ojczyzny.

Dziękujemy za poświęcony czas i ciekawą lekcję! Teraz większość naszych przedszkolaków chce w przyszłości zostać.... marynarzami.

Poznajemy zawody - marynarz