Nareszcie jesteśmy w centrum miasta!

Utworzono: 23-04-2021

Przedszkole Integracyjne „Jesteśmy Razem” zmieniło lokalizację. Od poniedziałku placówka funkcjonuje w ścisłym centrum Lęborka.

Po kilkumiesięcznym remoncie nowo pozyskanego obiektu, Przedszkole Integracyjne „Jesteśmy Razem” zmieniło lokalizację. Do tej pory funkcjonowało w budynku Szkoły Podstawowej nr 5. Od 19 kwietnia nową siedzibą placówki jest gruntownie wyremontowany obiekt przy Placu Spółdzielczym 1 tuż obok Placu Pokoju w pobliżu zabytkowego młyna. Nowa lokalizacja jest miejscem idealnym do tego rodzaju działalności. Dzięki dobremu projektowi i, jak zapewnia dyrekcja placówki, doskonałej współpracy z wykonawcą przebudowy, powstało miejsce całkowicie pozbawione barier, przyjazne dzieciom i ich wychowawcom. Nowoczesne dobrze wyposażone sale – każda z własną toaletą, profesjonalna kuchnia i jadalnia oraz doskonale wyposażona sala terapeutyczna to ogromne atuty tej placówki. Jak mówi Maria Machola, Prezes Stowarzyszenia „Jesteśmy Razem”, taki wygląd wnętrz to efekt wieloletniego doświadczenia i możliwości dostosowania na etapie przebudowy pomieszczeń pod konkretne potrzeby. Imponująco przedstawia się wyposażenie Dziecięcego Centrum Integracji Sensorycznej, zapewniające możliwości atrakcyjnych zajęć ruchowych. Rozpoczęcie działalności przedszkola w nowej lokalizacji odbyło się w związku z panującą pandemią w bardzo wąskim gronie gości. Oprócz dyrekcji placówki, przedstawicieli władz Stowarzyszenia „Jesteśmy Razem” i wykonawcy kapitalnego remontu, w uroczystości uczestniczyła Alicja Zajączkowska, Starosta Lęborski. – Bardzo dobrze się stało, że udało się państwu pozyskać tak przestronny obiekt i tak świetnie go dostosować do potrzeb dydaktycznych – mówiła A. Zajączkowska – Widać, że współpraca z wykonawcą przebiegała doskonale, bo uzyskany efekt budzi podziw. Myślę, że dzieci będą się tutaj czuły bardzo dobrze, a państwo, jako kadra tej placówki, będą mogli odczuwać satysfakcję z wykonywanej pracy, czego z serca życzę.

Nareszcie jesteśmy w centrum miasta!