Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Utworzono: 03-12-2015

W dniu 3.12.2015 obchodziliśmy w naszym przedszkolu Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Rano grupa starszaków z kółka teatralnego wystąpiła w Warsztacie Terapii Zajęciowej ze swoim popisowym spektaklem pt. „Bajka Wesołego Mikołajka”. Nasi aktorzy, pomimo licznie zebranej publiczności, występowali dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami jak zawodowcy. W przedszkolu Panie nauczycielki przygotowały zajęcia pt. „Jesteśmy tacy sami”. Dzieci miały okazję dowiedzieć się z jakimi trudnościami na co dzień muszą się borykać osoby z niepełnosprawnościami.Nasze przedszkolaki wcielały się  w role i  wykonywały różne czynności dnia codziennego, np. bez użycia słów zasygnalizowanie potrzeby skorzystania z toalety, nawlekanie guziczka na sznurek w rękawiczkach, rozpoznanie nazwy owocu za pomocą zmysłu smaku z zasłoniętymi oczami itp.  Zespół terapeutyczny przygotował po południu warsztaty dla rodziców dzieci  z niepełnosprawnościami pt. „Zrób to sam”, na których wykonywali domowe pomoce terapeutyczne, oraz mieli okazję przyjrzeć się pomocom wykonanym przez terapeutów. Ten dzień był bardzo ważny w życiu naszego przedszkola!

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych