Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych

Utworzono: 31-12-2017

W piątek, 1 grudnia nasze przedszkolaki jak co roku świętowały Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych, tym razem zgodnie z mottem: ,,Chociaż się różnimy, co dzień razem się bawimy”. Prowadzące, Pani Kasia i Pani Magda zapoznały dzieci z utrudnieniami, które na co dzień towarzyszą osobom z niepełnosprawnością ruchową, intelektualną, uszkodzonym słuchem oraz zaburzeniami widzenia. Celem zajęć było uwrażliwienie dzieci na potrzeby osób niepełnosprawnych zgodnie z ideą integracji. Przedszkolaki miały też możliwość przez chwilę poczuć, jak to jest m.in. malowa
pędzlami z wykorzystaniem ust czy stóp, rozpoznać swoich kolegów wyłącznie za pomocą dotyku czy posłuchać czytaną przez nauczyciela bajkę, w momencie gdy rozpraszają nas głośne odgłosy ulicy. Na pamiątkę spotkania wszystkie dzieci zostały uhonorowane medalami przyjaźni. To jednak nie koniec obchodów tego wydarzenia w naszym przedszkolu… Już w poniedziałek nauczyciele wspomagający grup zabiorą wszystkie dzieci w podróż do krainy bieli podczas zajęć chromoterapii na Dziecięcym Centrum Rehabilitacji, a tego samego dnia rodzice dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi będą mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach dotyczących „Zabawy niedyrektywnej”. Całe wydarzenie zakończy się we wtorek 5 grudnia kolejną już superwizją naszej kadry prowadzoną przez psychologa i superwizora naszego przedszkola, Pana Jacka Kielina, na której nauczyciele i terapeuci będą doskonalić swój warsztat pracy. Zapraszamy do fotogalerii.

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych