KWIECIEŃ, MIESIĄCEM RADOŚCI !

Utworzono: 08-04-2019

Podsumowanie światowych Dni Świadomości Autyzmu w Przedszkolu Integracyjnym „Jesteśmy Razem”:

Od 2 kwietnia a całe nasze Przedszkole „świeciło” się na niebiesko, a to wszystko z okazji obchodów Dnia Wiedzy na temat Autyzmu.

Nasi uczniowie tego wzięli dziś udział w bardzo ciekawych zajęciach w zajęciach uświadamiających czym jest autyzm pt. „W świecie zmysłów” .

04.04.2019 Zespół terapeutyczny przedszkola zaprosił nauczycieli i terapeutów z powiatu lęborskiego na warsztaty pt. "Muzyczne Wariacje Liliany, czyli jak komunikować się z uczniem poprzez muzykę" poprowadziła Liliana Gałaman.

06.04.2019 – Nauczyciele, rodzice i dzieci z Przedszkola uczestniczyły w marszu dla autyzmu, które organizuje Stowarzyszenie „Niebieski Skarb, nasza uczennica w tym roku została wyróżniona w konkursie plastycznym pt. „Autyzm: wiem, rozumiem, pomagam”.Gratulacje dla Dominiki!

Na znak solidarności z ludźmi dotkniętymi tym schorzeniem wiele budynków na całym globie rozświeci się 2 kwietnia na niebiesko. M.in. Centrum Rockefellerów i Statua Wolności w USA, Parlament w Budapeszcie i Pałac Kultury w Warszawie, Empire State Building w Nowym Jorku i wiele innych.Jedno na 59 amerykańskich dzieci ma autyzm - tak wynika z najnowszego raportu Centrum Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) Według danych szacunkowych w Polsce może być około 340 tys. osób z autyzmem, z czego 80 proc. stanowią dzieci.

KWIECIEŃ, MIESIĄCEM RADOŚCI !