Jak nam mija piękny maj?

Utworzono: 27-05-2020

11 maja nastąpiło ponowne otwarcie przedszkola na zmienionych zasadach, dostosowanych do wytycznych Głównego Inspektora Sanitarnego, tak aby jak najlepiej chronić zdrowie dzieci i pracowników.

Jak dzieci obecnie spędzają czas ? Poniżej kilka najczęściej zadawanych pytań i naszych odpowiedzi,a w galerii zdjęć to jak spędzamy czas w pięknym maju:)

Q&A powrót do przedszkola w czasie epidemii:

1.Którzy rodzice będą mogli posłać swoje dzieci do przedszkola?

-Z placówek w pierwszej kolejności powinny skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Lecz także zapraszamy wszystkie pozostałe dzieci, których rodzice mają ochotę i żadnych obaw do posłania swojego dziecka w nasze progi ;)

2. Czy muszę zapisać dziecko na specjalną listę chętnych do uczęszczania do przedszkola?

-Tak. Do tej pory otworzyliśmy już dwie grupy po 12 dzieci. Zamierzamy otworzyć kolejną- trzecią 1czerwca , też z ograniczoną ilością miejsc. Chętnych zapraszamy do kontaktu z Panią Dyrektor pod nr 573 351 203. Przy rozmowie z Panią Dyrektor należy określić w których dniach i w jakich godzinach dziecko będzie w placówce.

3. Co powinien wiedzieć rodzic przed posłaniem dziecka do przedszkola?

• Najważniejsze jest to, aby dziecko było zdrowe – bez objawów chorobowych.. To stała zasada, o której zawsze należy pamiętać. • Przypomnij swojemu dziecku podstawowe zasady higieny. • Wytłumacz również dziecku, aby nie zabierało do przedszkola niepotrzebnych przedmiotów czy zabawek.

4. Czy moje dziecko będzie miało zapewniony posiłek w przedszkolu?

-Tak, nasze przedszkole zapewnia posiłki jak dotychczas: śniadanie, dwudaniowy obiad, podwieczorek. Wszystko przewożone jest i podawane z firmy cateringowej w plastikowych jednorazowych naczyniach. Po każdej grupie są czyszczone blaty stoły, poręcze krzeseł.

5. Czy rodzice mogą wchodzić na teren przedszkola?

-Rodzice mogą wchodzić z dziećmi wyłącznie do przestrzeni wspólnej placówki, z zachowaniem zasady – jeden rodzic z dzieckiem. Należy przy tym przestrzegać rygorystycznie wszelkich środków ostrożności, tj. osłona nosa i ust, rękawiczki jednorazowe lub dezynfekcja rąk.

6. Czy przedszkole będzie otwarte w lipcu i sierpniu?

Tak, nasze przedszkole będzie czynne cały rok, w tym również w lipcu i sierpniu. Zapraszamy chętnych (oczywiście po wcześniejszej konsultacji z Panią Dyrektor)

7. Czy godziny otwarcia przedszkola są zmienione?

- Nie. Jesteśmy otwarci tak jak zawsze 6.30-17.00

8. Czy dzieci mogą się ze sobą bawić?

-Oczywiście! Nie wyobrażamy sobie, aby dzieci nie mogły się wspólnie bawić lub przytulić swojego kolegę/ koleżankę, której dawno nie widzieli. Przy okazji zabaw dbamy o zdrowie, bezpieczeństwo dzieci, przypominając im o częstym myciu rąk, nie wkładaniu rąk i zabawek do buzi, kichaniu i kaszleniu w rękaw.

9. Czy dziecko może przynieść zabawkę/ soczek/ wafelka/ chrupki itp. do przedszkola?

-Niestety nie. Dzieci nie mogą przynosić żadnych przekąsek, soczków, zabawek do przedszkola. W naszej placówce mamy pod ręką zestaw przekąsek dla naszych maluchów, zgrzewki pysznej wody do picia, więc głód nam nie straszny ;)

10. Jak wyglądają procedury przyprowadzania dziecka do przedszkola?

- Zawsze tylko jeden opiekun może przyprowadzić dziecko. Rodzic jak i dziecko (od 4r.ż) powinni mieć założone maseczki ochronne w drodze do przedszkola. Do przedszkola proszę przyprowadzać zdrowe dziecko- bez objawów chorobowych i infekcji (podwyższona temperatura, kaszel, katar, osłabienie). Przed drzwiami należy zdezynfekować ręce.

W szatni może przebywać tylko jeden rodzic z jednym dzieckiem (lud dwojgiem, jeżeli jest to rodzeństwo). Jeżeli jest już ktoś w szatni, należy poczekać na jego wyjście przed drzwiami- na dworze.

W szatni prosimy przygotować dziecko w miarę sprawnie, przekazać najważniejsze informacje osobie dyżurującej i opuścić placówkę.

Nauczyciel w sali ma obowiązek sprawdzić temperaturę Twojego dziecka i zanotować w specjalnej karcie.

11. Co dzieci będą robiły w przedszkolu? Czy nie będą się nudziły?

-Dzieci na pewno są stęsknione za swoimi kolegami i koleżankami. To dla nich duża frajda, że w końcu będą mogli pobawić się razem. Dodatkowo jak zawsze postaramy się jak najbardziej uatrakcyjnić dzieciom pobyt w przedszkolu, takimi zajęciami jak: sensoplastyka, zawody sportowe, zajęcia plastyczne, zajęcia tematyczne, wspólnymi zabawami integracyjnymi, czytaniem książeczek i wiele wiele innych.

Jak nam mija piękny maj?