Utworzono: 19-02-2020

Dyzio w krainie wyobraźni.
Zawodowy Teatr MDK Rumia wystąpił dziś dla naszych przedszkolaków . Aktorzy zaprezentowali dzieciom bajkę pt. „Dyzio w krainie wyobraźni”. Sztuka opowiada o losach chłopca, który nie ma przyjaciół i nauka w szkole sprawia mu wiele trudności. To wszystko powoduje, że nie lubi szkoły, zaś emocje, z jakimi przyszło mu się mierzyć, biorą górę. Na szczęście spotyka niezwykłe istoty, które pomagają mu zrozumieć, że jego zachowanie nie jest przyjazne i być może dlatego nikt nie chce się z nim kolegować, nauka jest fajna, jeśli znajdzie się sposób na to jak się uczyć oraz, że praca z wyobraźnią pomaga we wszystkich problemach. Z nowymi przyjaciółmi śpiewa piosenki i poznaje świat. Obsada i twórcy spektaklu to Ola Lis, Piotr Lewicki i Agnieszka Skawińska. Scenariusz i muzyka Agata Oriana Kwahs. Scenografia i kostiumy Maria Szachnowska, Paweł Lewandowski, Beata Went. Realizacja Jacek Wojno.