Czwarty dzień ferii zimowych w przedszkolu "Jesteśmy Razem"

Utworzono: 18-02-2016

18 lutego Pani Natalia Makurat, nauczyciel z grupy maluszków w związku z tym że jest też ratownikiem WOPR była organizatorką dzisiejszego – sportowego dnia. W przedszkolu Pani Natalia opowiedziała dzieciom czym zajmuje się ratownik WOPR, jak wygląda i kiedy jego pomoc jest niezbędna, a następnie zaprosiła dzieci na wycieczkę do  Pływalni Miejskiej Rafa. Przy basenach czekał Pan ratownik, który opowiedział dzieciom, jak należy się zachować nad wodą, pokazał profesjonalny sprzęt ratowniczy i wykonał z odważnymi przedszkolakami kilka ćwiczeń przydatnych każdemu ratownikowi. Ostatnim punktem programu było wejście na trybuny i obserwacja z góry tego, co się dzieje na pływalni. Zebrane doświadczenia z pewnością zachęciły dzieci do odwiedzin krytej pływalni w przyszłości.
Jak było? Jak zawsze - ciekawie i wesoło. Niektórym przedszkolakom tak bardzo spodobał się ten jakże  niezwykle odpowiedzialny zawód, że zadeklarowali iż w  przyszłości zostaną ratownikami lub ratowniczkami;) Godna do naśladowania postawa obywatelska naszych przedszkolaków bardzo nas cieszy;) Zapraszamy do oglądania galerii z czwartego dnia ferii zimowych w Przedszkolu Integracyjnym „Jesteśmy Razem”!

Czwarty dzień ferii zimowych w przedszkolu "Jesteśmy Razem"