13-tego w przedszkolu...wcale nie było pechowo!!

Utworzono: 13-11-2014

Dziś na kalendarzach we wszystkich domach pojawiła się data - trzynastego. Dla jednych to data pechowa, dla innych szczęśliwa. W naszym przedszkolu...dużo się dziś działo. Dzień zaczął się zwyczajnie, od śniadania, jogurtu i kanapek...potem dzieci udały się na terapię...i wszyscy oczekiwali na zajęcia angielskiego z panią Olą. Po zajęciach był czas na poznawanie nowych wiadomości, pracę w książeczkach...

W południe do sali starszaków zaproszono wszystkie dzieci, na przedstawienie i rozwiązanie dwóch konkursów. Pani Lila przygotowała ekipę rezolutnych starszaków, którzy zaczarowali widownię pięknym przedstawieniem o liściach i jesieni. Nikodem, Martynka, Maja, Miłosz i Agatka grali swoje role jak prawdziwi aktorzy! Otrzymali mnóstwo braw i niespodzianki od Pani Lili.

Kolejnym etapem spotkania w starszakach było rozwiązanie konkursu na wykonanie jesiennego "liścia życzeń". Wszystkie dzieci bardzo się postarały, malowały, wycinały, naklejały swoje marzenia. Dziesięcioro dzieci otrzymało nagrodę główną, kolejne dziesięcioro wyróżnienie, czwórka dodatkowo podziękowanie za udział. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały więc coś dla siebie.

Na poczatku listopada panie nauczycielki wykonały dyniowe lampiony, które można było podziwiac na korytarzu przedszkola. Poprosiliśmy dzieci, by zagłosowały na dynię, która im się najbardziej podoba. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, jaki styl lampionów najlepiej przypadł do gustu naszym przedszkolakom. Okazało się, że dynia Pani Agnieszki ze starszaków wygrała. Gratulujemy! Na koniec spotkania starszaki nauczyły zaproszonych gości wesołego tańca - przytupańca. To był udany czwartek!

Fragmenty przedstawienia do obejrzenia tutaj

13-tego w przedszkolu...wcale nie było pechowo!!