Rehabilitacja Ruchowa

Fizjoterapeuta- mgr Anna Dziemińska

Rehabilitacja ruchowa odbywa się na Dziecięcym Centrum Rehabilitacji dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych według wskazań fizjoterapeutów i zespołu terapeutycznego Przedszkola Integracyjnego "Jesteśmy Razem".

Głównym celem rehabilitacji ruchowej jest przywrócenie maksymalnie możliwej sprawności fizycznej i komfortu życia. W trakcie współpracy z dziećmi będe wykorzystywać różne metody terapeutyczne dopasowując terapie do indywidualnych potrzeb dziecka.

Fizjoterapia dzieli się na kilka elementów. Podczas moich zajęć z dziećmi będę bazować na :

1.Kinezyterapia - leczenie ruchem, poprzez różne formy ćwiczeń między innymi:

- ćwiczenia ogólnorozwojowe - to ćwiczenia które mają za zadanie wzmocnić w harmonijny sposób wszystkie mięśnie naszego ciała. Są to ćwiczenia kształtujące, wykonywane z przyborami, przy drabince, na ławeczce lub ze współćwiczącym.

2. Masaż -  w zależności od zastosowanej techniki, może on mieć różne działanie: wyciszające, pobudzające, przeciwbólowe, regenerujące, lecznicze.

Rehabilitacja Ruchowa