Muzykoterapia

Muzykoterapeuta - mgr Liliana Gałaman

Jestem zwolenniczką muzykoterapii aktywnej, którą tworzę na zajęciach z moimi uczniami . Na muzykoterapii  wykonujemy zadania, które wymagają aktywności słuchowo-ruchowej i spontanicznej reakcji. Staram się  komunikować z dziećmi poprzez muzykę umożliwiając im  czynny udział w zajęciach tak by w sposób twórczy uaktywniały swój potencjał.

Terapia muzyką ułatwia komunikację, uczenie się, koncentrację fizyczną, emocjonalną, intelektualną i poznawczą. Muzykoterapia rozwija również wewnętrzny potencjał i poprawia jakość życia dziecka z niepełnosprawnością wpływając znacznie na jego  ekspresję i mobilizację.

Zajęcia z muzykoterapii prowadzę w każdy wtorek o godzinie 9.30 w Dziecięcym Centrum Rehabilitacji. Dzieciom z którymi pracuję okazuję autentyczne zainteresowanie, szacunek i kieruję się ich dobrem. Jestem autorką szkolenia, które przeprowadzam w zaprzyjaźnionych przedszkolach i szkołach pt. "Muzyczne Wariacje Liliany czyli jak komunikować się z uczniem poprzez muzykę" . Uwielbiam swoją pracę i traktuję ją bardzo poważnie, a widok postępów które robią dzieci jest dla mnie największą satysfakcją i radością.

Oligofrenopedagog, muzykoterapeutka i absolwentka Szkoły Muzycznej , mgr Liliana Gałaman

Muzykoterapia