Przedszkole Integracyjne

Jesteśmy jedynym przedszkolem integracyjnym w powiecie lęborskim, które specjalizuje się w terapii dzieci z autyzmem. W tym celu zatrudniamy na etacie doświadczonych terapeutów, logopedę,nauczyciela posiadającego certyfikat nauczyciela dziecka autystycznego, magistra fizjoterapii, muzykoterapeutę,  i pedagogów specjalnych. Posiadamy gabinet logopedyczny, gabinet terapeutyczny i profesjonalnie wyposażoną salę rehabilitacyjną.
Nasze wyposażenie sal, profesjonalną kadrę i zaangażowanie w pracy doceniono na ewaluacji problemowej  przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku w styczniu 2015 roku, podczas której wypracowaliśmy sobie dwa razy najwyższą notę - ocenę A  w obszarze "procesy wspomagania rozwoju i edukacji dzieci są zorganizowane w sposób sprzyjający uczeniu się" oraz "nauczyciele współpracują w planowaniu i realizowaniu procesów edukacyjnych".Oznacza to ,że spełniamy, najwyższe wymagania. Co ciekawe tylko nam w Lęborku udało się uzyskać taką wysoką notę, a to zobowiązuje i tak naprawdę zachęca do jeszcze cięższej pracy.Cały raport można przejrzeć na platformie SEO   www.npseo.pl/action/raports Należy wybrać nasz powiat, gminę i można się zapoznać z wynikami .

Oddajemy do państwa dyspozycji obiekt przedszkolny wyposażony w gabinet logopedyczny, trzy sale dydaktyczne wraz z zapleczem sanitarnym, szatniami oraz Dziecięce Centrum Rehabilitacji zapewniające dzieciom niezbędną dawkę aktywności fizycznej bez względu na warunki pogodowe. Plac zabaw jest miejscem radosnych harców na świeżym powietrzu.

Zapewniamy Państwa dzieciom możliwość wspólnej zabawy i nauki w bezpiecznych oraz przyjaznych warunkach. Będziemy działać pod nadzorem pomorskiego Kuratora Oświaty, realizując założenia podstawy programowej wychowania przedszkolnego, dzięki czemu w naszym Przedszkolu Wasze dzieci będą:
  • Zdobywały wiedzę i nowe umiejętności
  • Poznawały i odkrywały świat poprzez działanie
  • Rozwijały swoje umiejętności społeczne w zgodnej zabawie w grupie rówieśników
  • Dbały o zdrowie poprzez aktywny styl życia - będą grały, biegały, skakały i rzucały, czworakowały, czołgały i pląsały - jednym słowem będę często się ruszały
  • Dbały o higienę i zdrowo się odżywiały - będą jadły zdrowe posiłki myły ręce i zęby i zdobywały wiedzę, dlaczego warto to robić
  • Tańczyły, śpiewały, rysowały, malowały, kreśliły, lepiły - razem z nami się brudziły
  • Wyrażały swoje emocje poprzez taniec, muzykę i plastykę
  • Budowały własny świat wartości - będą szukały odpowiedzi na pytania o to, co jest dobre o co złe

RAMOWY PROGRAM DNIA

Przedszkole jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 6.30 do 17.00, z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy oraz przerwy wakacyjnej (lipiec).
Czesne za miesiąc wynosi 250 PLN +wyżywienie . Dzieci posiadające orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego pobyt i wszystkie terapie mają za darmo.
W przypadku uczęszczania do przedszkola rodzeństwa, zniżka w opłatach .
Zajęcia dodatkowe są bezpłatne.

Poniżej kilka zdjęć ukazujących wnętrze naszego przedszkola