Weronika Sherborne

mgr Magdalena Treder, mgr Marta Milewska, mgr Patrycja Łazorczyk

Weronika Sherborne to metoda, która opiera się na naturalności i prostocie . Na zajęciach rozwijamy przez ruch świadomość własnego ciała i przestrzeni, dziecko poznaje swoje ciało i otaczającą je przestrzeń jednocześnie stymulując czucie głębokie oraz inne zmysły . Metoda WERONIKI SHERBORNE ma za zadanie zaspokojenie naturalnych potrzeb dziecka, dotyczących kontaktu z dorosłymi. Proponowany terapeutyczny system ćwiczeń wywodzi się z okresu wczesnego dzieciństwa z tzw. baraszkowania, które zawiera w sobie element bliskości fizycznej i emocjonalnej. Dzieciom nadpobudliwym pomaga rozładować napięcia w sposób bezpieczny a nieśmiałym daje możliwość zdobycia pewności siebie. Głównym założeniem tej metody jest posługiwanie się ruchem jako narzędziem we wspomaganiu rozwoju psychoruchowego i w terapii zaburzeń rozwoju. Zabawy metodą ruchu rozwijającego dają wiele radości i zadowolenie zarówno dla dzieci jak i terapeutów.

Zajęcia z Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne odbywają się raz w tygodniu w poniedziałki w 3 grupach wiekowych , na centrum integracji sensorycznej przedszkola.

Weronika Sherborne