Terapia Grupowa

TERAPIA GRUPOWA

Wszystkie dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych mają możliwość korzystania z terapii grupowej. Zajęcia te odbywają się codziennie pomiędzy 9:30 a 10:00 w odpowiednio przygotowanej Sali. Terapia prowadzona jest przez nauczycieli terapeutów, którzy każdego dnia proponują swoim podopiecznym inne działania. Różnorodność dziecięcych aktywności wynika z bogatej oferty terapeutycznej. W naszym przedszkolu staramy się łączyć różne metody, by sprostać wymaganiom i potrzebom każdego ucznia.

Poranny krąg:   aktywizujemy nasze zmysły na wiele sposobów. Polisensoryczne pobudzanie zmysłów jest najlepszym sposobem przekazywania cennych informacji o tym co nas otacza, a najlepszymi pomocami dydaktycznymi są te zaczerpnięte z natury.  W czasie Porannego Kręgu tworzymy atmosferę, która przynosi dzieciom poczucie bezpieczeństwa, radość i zadowolenie.

Terapia Grupowa