Logopedia

Logopeda i terapeuta integracji sensorycznej-  mgr Sandra Radomska

W naszym Przedszkolu logopedą – specjalistą wczesnej interwencji logopedycznej oraz jednym z terapeutów SI jest Pani Sandra Radomska. Pracuje w naszym zespole od 8 lat codziennie wspomagając nasze przedszkolaki w zdobywaniu nowych umiejętności językowych . Terapią indywidualną są objęte dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

Prawidłowy rozwój mowy uzależniony jest od prawidłowego funkcjonowania różnych układów i funkcji naszego ciała takich jak oddychania, słyszenia, widzenia a nawet postawy ciała, dlatego pamiętać należy, że praca logopedy związana jest nie tylko z nauką mowy, czy prawidłowej wymowy poszczególnych głosek, ale równie istotne jest usprawnianie funkcji oddychania i jedzenia. Z tego powodu podczas terapii staram się łączyć ze sobą wszechstronne metody stymulacji rozwoju mowy pogłębiając swoją wiedzę na licznych szkoleniach. Ponadto w kręgu moich zainteresowań i działań w przedszkolu znajdują się problemy związane z wybiórczością pokarmową oraz AAC (wspomagające i alternatywne metody komunikacji). AAC oparte jest na motywacji dziecka i interakcji z drugą osobą, rozwijając w ten sposób mowę dzieci (bierną i czynną) oraz cały system komunikacji. Problemy wybiórczości pokarmowej natomiast oswajamy na „treningu jedzenia”, podczas którego między innymi dotykamy, wąchamy i smakujemy różne konsystencje i rodzaje pokarmów.

Logopedia