Terapia jedzenia

Terapia jedzenia – wielospecjalistyczny program wspomagania rozwoju prawidłowych zachowań żywieniowych u dzieci w naszym przedszkolu. Pomocą terapeutyczną objęte są dzieci z wybiórczością pokarmową, tzw. „niejadki” oraz dzieci z innymi zaburzeniami jedzenia. Wszystkie dzieci, które nie odkryły jeszcze, ile radości można czerpać ze wspólnego przygotowywania posiłków, próbowania nowych smaków i potraw, wspólnego czasu przy kolorowym, pachnącym stole -  uczestniczą w zajęciach terapeutycznych i psychoedukacyjnych z psychologiem. Wspólnie z Rodzicami tworzymy program terapeutyczny, który będziemy małymi krokami realizować. Korzystamy z merytorycznych konsultacji z logopedą i terapeutą integracji sensorycznej.

Terapia jedzenia