Lipiec i sierpień w przedszkolu

Utworzono: 20-06-2014

27 czerwca - zakończenie roku przedszkolnego!! Starszaki uroczyście zakończą czas przedszkola apelem i rozdaniem dypomów- start uroczytsości: godzina 13.30.

Uprzejmie informujemy, że w miesiącu lipcu nasze przedszkole będzie nieczynne. Zapraszamy dzieci już w sierpniu (1.08.2014, piątek) - na dobrą zabawę.

Jednocześnie informujemy, że w miesiącu sierpniu organizujemy dni adaptacyjne dla rodziców i nowoprzyjętych dzieci. Będzie to czas by wzajemnie się poznać. Przyszli wychowankowie wspólnie z opiekunami poznają pomieszczenia przedszkolne, wyposażenie sali i łazienki, zapoznają się ze zwyczajami naszego przedszkola. W sali zabaw rodzice  będą mogli bawić się z dzieckiem, biorąc udział w zorganizowanych zajęciach oraz  obserwować zachowanie pociechy w czasie zabaw dowolnych.

Celem głównym naszego programu adaptacyjnego jest:

- włączenie najbliższych w poznawanie przez dziecko nowego środowiska wychowawczego, co  ułatwi mu nawiązanie kontaktu z nauczycielką i rówieśnikami,

-   poznanie otoczenia materialnego, funkcji sprzętów, pomieszczeń w warunkach komfortu psychicznego,

-  budowanie poczucia bezpieczeństwa nie tylko poprzez obecność osoby bliskiej w przedszkolu, ale także poprzez poznanie nauczycielek, które już niedługo  będą odpowiedzialne za dziecko „jak mama” :-)

- rozbudzanie motywacji do aktywności i wpływanie na kształtowanie się  pozytywnego stosunku emocjonalnego do przedszkola.

Adaptacja dzieci do przedszkola dokonuje się w ciągu pierwszych miesięcy pobytu dziecka w przedszkolu. Nie musi ona być dla dzieci przeżyciem bolesnym, niemiłym, a wręcz przeciwnie, może stanowić źródło nowych doznań korzystnych dla ich rozwoju i socjalizacji. Dlatego też konieczne jest współdziałanie dwóch środowisk – rodziny i przedszkola – rozpoczęte odpowiednio wcześnie, a wspomagające dziecko w płynnym przechodzeniu z jednego środowiska w drugie.

Zapraszamy serdecznie w dniach od 11 do 14 sierpnia.

Dobrą zabawę dla przyszłych przedszkolaków zaczynamy o godzinie 14. Przewidywany czas zajęć 1,5 h.

Tematyka zajęć adaptacyjnych:

11.08.2014 „Poznajmy się”

12.08.2014 „Śpiewamy i tańczymy”

13.08.2014 „Choć pomaluj mój świat”

14.08.2014 „Jestem przedszkolakiem”

Rodziców naszych nowych maluchów prosimy o wygodny strój dla siebie i dziecka, dużo pozytywnej energii i uśmiechu.