Dogoterapia

Utworzono: 19-09-2022

Dogoterapia w Przedszkolu Integracyjnym "Jesteśmy Razem" odbywa się indywidualnie według zaleceń dla dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych z dwoma  psami rasy King Charles Cavalier Spaniel  i spaniel kontynentalny  .

DOGOTERAPIA

Dogoterapia, inaczej zwana kynoterapią, jest  to metoda wspomagająca proces rehabilitacji, terapii i rozwoju z udziałem odpowiednio wyszkolonego psa terapeutycznego. Zajęcia z psem mogą mieć charakter rekreacyjny, edukacyjny lub terapeutyczny.

Zajęcia prowadzone z udziałem psa terapeutycznego przynoszą bardzo dobre rezultaty w szeroko pojętym rozwoju dziecka. Dzieci bardzo szybko obdarzają zwierzęta zaufaniem i czułością. W efekcie pies odgrywa dużą rolę motywującą w pracy nad zdobywaniem różnych umiejętności, jak również pokonywaniem trudności emocjonalnych. Dlatego kynoterapia znajduje szerokie zastosowanie w pracy nad ogólnym rozwojem dziecka.

Dogoterapia